Post Formats

مشابه تلگرام

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

وقتی در مورد چت بحث می شود، گزینه های متن باز بسیاری وجود دارند. ولی بهترین راه داشتن یک سیستم چت درون سازمانی ایمن بهره گیری از یک شرکت طراحی اپلیکیشن برای توسعه سیستم های متن باز موجود است . (‌جهت سفارش با ما تماس بگیرید : ۲۲۸۹۷۹۲۴ )

در هر محیط مشارکتی، داشتن ابزارهای ارتباطی خوب، بسیار مهم است. اما چه ابزارهایی بهترین کارکرد را برای شما دارند؟ چت ممکن است شامل هر مدلی از پست شما برای ارتباطات ایمیلی، نرم افزار Git و Subversion (نرم افزارهای کنترل نسخه)  ، Wiki یا Etherpad (نرم افزارهایی که امکان ویرایش و حذف مطالب را برای بعضی سایت ها فراهم می کنند) برای نویسندگی با همکاری، لیست کارهای مشترک برای گردش کار سازمانی، و یا حتی یک مجموعه تکامل یافته مدیریت پروژه، باشد.

 یک ابزار همکاری که حضور آن بسیار ضروری شده است، چت گروهی است. چه همکاران شما در کنار شما در اتاق نشسته باشند و چه در طرف دیگر کره زمین باشند، توانایی برقراری ارتباط زنده مکالمات را بسیار سریع تر و ساده تر کرده و باعث کاهش میزان پیچیدگی و سر در گمی که ممکن است در ارتباطات غیر همزمان و غیر زنده پدید آید، می شود.

متاسفانه در ایران بسیار مشاهده می شود در سازمان های بزرگ دولتی و بخش های بزرگ خصوصی که اطلاعات دارای ارزشی تبادل می شود از تلگرام استفاده می کنند !‌ و این یک اشتباه است چون بسیار مشاهده شده است که تلگرام افراد هک می شود و شخص دیگری نیز اطلاعاتشان را شنود می کند. و این می تواند موجب مرگ یک بیزینس شود ! و البته استفاده از سیستم هایی که از اینترانت ملی ما جهت انتقال داده استفاده می کنند بسیار مفید خواهد بود ! چرا که سرعت اینترانت ملی خیلی بالاتر از اینترنت جهانی است و احتمال قطعی ، ف ی ل-تر، تحریم و خیلی اتفاقات دیگر هم برای این سیستم نمی افتد!

کماکان در بعضی از جمع ها این چنین درک می شود که برنامه های چت باعث حواس پرتی می شوند، و من معتقدم که لازم است که از پرداختن به موضوعات غیر مرتبط پرهیز شود پیش از آنکه آنها یک اختلال شخصیتی ایجاد کنند. و همچنین این مساله نیز به همان اندازه مهم است که بتوانید، در مواقعی که وظایفی به شما محول شده که به تمرکز طولانی تری نیاز دارند، فضایی را برای کار بی وقفه برای خودتان مهیا کنید. هنگامی که من این مقاله را می نویسم، برای مثال، از حداقل دو ابزار همکاری تیمی استفاده می کنم، اما خبرها و اطلاعیه ها در حالت سکوت قرار گرفته اند زیرا من فقط در زمانی که در خلال استراحت های کوتاه ضمن کار برایم ایجاد می شود می توانم آنها را به طور منظم چک کنم، درست همان طور که اخبار و اطلاعیه های مربوط به رسانه های اجتماعی را در زمانی که نیازمند رسیدگی به کارها هستم، در حالت سکوت قرار می دهم.

در اینجا در مقاله ای با عنوان لزوم چت سازمانی سعی کرده ام مزایا و معایب سیستمی مشابه تلگرام در یک بیزینس را بیشتر شرح دهم .

من می خواهم از این مساله حمایت کنم که شما برای نیازهای همکاری تیمیتان، ابزاری را که منحصر به فرد است ، گرچه هیچ کس موافق آن نیست،  انتخاب کنید. به شخصه، من حواس پرتی و منحرف شدن به علت مکالمات غیر کاری را در زمان استفاده از ویژگی چت " گفتگو" مربوط به یک ابزار رسانه اجتماعی، بسیار محتمل یافتم. من دوست دارم که کار را جدا نگه دارم بنابراین می توانم ارتباطات شخصی را در زمانی که سر کار هستم، و بالعکس، خاموش کنم. اما آن کاری را انجام دهید که برای تیم شما بهترین است.

سعی کنید نرم افزار چت سازمان خود را جدا از نرم افزار های رایج چت شخصی برگزینید.

Slack سریعا به گزینه ی محبوبی برای حلقه های توسعه نرم افزار تبدیل شد، که منجر به جایگزین شدن آن با بسیاری از ابزارهای دیگر گردید. یک مقاله در  Next Web اعلام کرد که Slack" به صورت بی سر و صدا و ناخواسته در حال از بین بردن IRC است" ، و این تغییر وضعیت به بسیاری از جوامع متن باز انتقال داده شد. برای مثال، توسعه دهندگان Wordpress از Slack برای ارتباطات تیمی خود استفاده کردند.

اما Slack یک ابزار SaaS متن بسته است و از یک نام که در یک بازی است بسیار فاصله دارد. در حقیقت، متن باز بودن ممکن است برای نیازهای چت در کسب و کار شما مهم باشد. اگر شما با اطلاعات حساسی در حال کار هستید و یا نیازمند اطمینان حاصل کردن از این مساله هستید که تمام ارتباطات در ورای یک دیوار آتش (Firewall) قرار دارند، خود میزبانی ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد. و دسترسی به منابع به شما کمک می کند که مطمئن باشید که ارتباطات بین شما و گروهتان از محدوده ی تحت کنترل شما از طریق بعضی بدافزارهای اضافه شده به پایگاه کد، درز نمی کند.

بیایید به چند جایگزین منبع باز نگاهی بیاندازیم، از گزینه های کلاسیک قدیمی تا برند های جدید، که ممکن است گزینه مناسب و خوبی برای شما و نیازهای چت گروهی تان باشند.

IRC

شما واقعا فکر نمی کردید که ما بتوانیم این لیست را بدون مقداری بیشتر پرداختن به IRC آغاز کنیم، درست است؟ برای مشاهده توضیحات بیشتر مقاله مربوط به سیستم چت IRC را مطالعه فرمایید. 

Let's Chat

یکی دیگه از سیستم های چت درون سازمانی که می توانید بر روی سرور های شرکت خود نصب کنید سیستم  Let's Chat است برای مشاهده توضیحات بیشتر به مقاله من با عنوان سیستم چت Let's Chat مرجعه نمایید.

Mattermost

و دیگر سیستم چت درون سازمانی که می توانید بر روی سرور های شرکت خود نصب کنید سیستم Mattermost است برای مشاهده توضیحات بیشتر به مقاله من با عنوان سیستم چت Mattermost مراجعه نمایید.

ابزار Rocket.Chat

 برای مشاهده توضیحات بیشتر به مقاله من با عنوان سیستم چت Rocket.Chat مراجعه نمایید. ما در شرکت طراحی اپلیکیشن آکاف نیز از این سیستم برای چت درون سازمانی استفاده می کنیم.

 

Riot.im

قطعا خالی از لطف نیست تا در این مقاله اشاره ای هم به سیستم ریوت چت داشته باشیم که طرفدار های خاص خودش را دارد . مقاله من را در این رابطه با عنوان سیستم چت ریوت مشاهده فرمایید 

 

گزینه های دیگر

لسیت بالا تا جامع و کامل بودن فاصله زیادی دارد، و من شما را برای گشتن و امتحان کردن روش های دیگر قبل از تصمیم گیری، تشویق می کنم. آیا ابزار مورد علاقه ی دیگری دارید که در لیست نامی از آن به میان نیامد؟ در قسمت کامنت های پایین بیان کنید تا ما آن را بدانیم و هرکس بتواند آن را بررسی و چک کند.

این مقاله در نسخه اصلی خود در سال ۱۳۹۶ منتشر شده و برای شامل شدن اطلاعات و ابزارهای اضافی جدید، به روز رسانی شده است.

عضویت در خبرنامه

اخبار - دسته بندی

مقالات

درباره ما

پیاده سازی نرم افزار های قدرتمند تحت وب و تلفن همراه تخصص ما می باشد. پیاده سازی نرم افزار ها بصورت اختصاصی و منحصر به کسب وکار شما انجام خواهد شد. و به این شکل حداکثر بهره وری را شامل خواهد شد.

تلفن مستقیم فروش : ۲۲۸۹۷۹۲۴-۰۲۱

آدرس : تهران - خیابان بهار شمالی پلاک ۲۵۲ مجتمع اداری مرجان طبقه دوم واحد۳


 

Login Form