فهرست تاکسی اینترنتی

   تو کشور ما هر روز استارت آپ های زیادی شروع به کار می کنند. و خوب همشون هم موفق نمی شوند مخصوصا اینکه تو ایران فرهنگ سازی درستی نشده و خیلی زود نا امید می شوند ! در صورتیکه استارت آپ های قوی دنیا رو هم نگاه کنیم با یک ماه هیچ کدومشون برند نشدند. از طرف دیکه این مسئله تو دنیا به نوعی مدیریت میشه که برای کاربر ها مشکل ساز نشود ! مثلا شما باید حتما سالیانه مبلغی را پرداخت کنید به اپل و گوگل تا اکانتتون از حالت فعالیت خارج نشه ! این خودش کمک بزرگی هست که اگر شرکتی منحل شده است !

 

برای مشاهده ادامه این مطلب روی عنوان کلیک فرمایید 

Airtasker

یک اپلیکیشن استرالیایی که دنیا را در دست گرفته ! اپلیکیشن خدماتی ایر تسکر که افراد متخصص و افرادی که نیاز به برونسپاری یک کار دارند، را دور هم جمع میکند. این یک سرویس آنلاین است که اجازه می دهد تا کسب و کارهای کوچک انجام کارهای خود را به فریلنسرهایی که مایل به کسب درآمد با کارهای فریلنسی هستند، برون سپاری کنند.

در ادامه ۹ تا از اپلیکیشن های مشابه ایر تسکر را معرفی می کنیم 

tarahi-app-taxi

     قبل از هرچیزی می خوام اشاره داشته باشم که درست است که نرم افزار آکاف یکی از با قابلیت ترین نرم افزار های تاکسی اینترنتی ایران هست و کاملا قابل سفارشی سازی و منعطف هست ولی چیزی که در طراحی اپلیکیشن تاکسی اهمیت بیشتری دارد تکنولوژي کد نویسی این نرم افزار است که تماما NodeJS و با معماری GraphQl پیاده سازی شده است اطلاعات کاملتری در مورد تکنولوژي تولید ،‌دمو اپلیکیشن تاکسی و نمونه کار ها را می توانید در لینک های زیر مقاله پیدا فرمایید.  جهت مشاهده ادامه مطلب روی عنوان مقاله یا اینجا کلیک فرمایید.

     این موضوع رو به دو روش بررسی می کنم ! آنچه که آنان می گویند ! و آنچه که ما برداشت کرده ایم و یافته ایم ! بله متاسافنه یا خوشبختانه یکی از مهمترین و اسرار آمیز ترین مسائل شرکت های تاکسی یاب همین سیستم الگوریتم هزینه سفر هست ! اسنپ و اوبر و آکاف هم ندارد !‌ همه روی این مسئله حساس هستند و برای تولیدش ماه ها کار کرده اند و و هر لحظه هم به فکر توسعه و بهینه سازی اون هستند !‌ حالا با این تفاسیر شما باور می کنیم اسنپ اعلام کند ما با ۴ تا آیتم کرایه سفر مسافر را محاسبه می کنیم ؟! و اینکه ایشون گفتند هیچ چیزی غیر از موارد اشاره شده در تعیین قیمت وجود ندارد !؟

 

روش محاسبه کرایه اسنپ 

    بله مدیران اسنپ رسما طی مصاحبه ای اعلام کردند روش تعیین کرایه سفر اینگونه نیست که در جامعه عنوان شده و راننده را عصبانی کرده است ! اما چیزی که راننده ها را عصبانی کرده چه بوده است ؟ راننده ها می گویند اسنپ برای شکست رقبای خود به شکلی بس ناجوانمردانه کرایه سفر ها رو پایین می آورد که رقباش ورشکست شوند و اون بماند و بعد بتواند با سیاست های خصمانه همه چیز را به نفع خود پیش ببرد و تعیین کننده قیمت و خدمات در امور حمل و نقل درون شهری شود ! بله این مدیر اشاره کرده است کرایه سفر های اسنپی بر اساس آیتم های قیمت ورودی ، کیلومتر جابجایی ، ترافیک و عرضه و تقاضا تعیین می شود. لطفا نظر خود را زیر این پست برای ما بگذارید، اما واقعیت این است که کلیه اپلیکشن های حرفه ای تاکسی آنلاین همین سیستم را دارند که اپلیکیشن تاکسی آنلاین آکاف ورژن ۲ هم به همین شکل است و گزینه عرضه و تقاضا از مهمترین آیتم های حرفه ای تعیین کرایه تاکسی به حساب می آید. البته همین جور که مدیر تاکسی آنلاین اسنپ هم اعلام کردند تاثیر عرضه و تقاضا بر روی کرایه سفر دارای بیشینه و کمینه است !‌ یعنی یک عدد حداقل و حداکثر تعیین شده که بیش از آن درصد تاثیر مثبت یا منفی روی کرایه نداشته باشد. و البته که در کل دنیا هم به همین شکل است. 

 

آنچه که ما دریافتیم 

    این یک واقعیت هست که حداقل کرابه یعنی همان مبلغ ورودی در همه فرمول های کرایه قیمت وجود دارد. ولی بعید است این تیم آکادمیک که الگوریتم کرایه اسنپ را برآورد کرده اند همین ۴ تا آیتم را لحاظ کرده باشند و پایین شهر و بالا شهر نداشته باشد و ساعت باران و تعطیلی و غیر تعطیلی نداشته باشد. ما در اپلیکیشن تاکسی آنلاین آکاف مناطق مختلف شهر را تعیین می کنیم و شما می توانید بر اساس اینکه مبدا در این منطقه باشد یا مقصد در این منطقه باشد درصدی از کرایه محاسبه شده کسر و اضافه کنید !‌ و همچنین بر اساس شرایط آب و هوا می توانید بصورت ساعتی عددی را کسر و یا اضافه نمایید. و البته تا تاریخ مشخصی می توانید قیمت خود را به هر اندازه که نیاز باشد به درصد پایین آورید. و یا بالابرید ! اصلا منطق تاکسی آنلاین این است که کسی متوجه نحوه محاسبه کرایه آن ها نشود بنا براین اعداد بالا و پایین می کنند تا فرمول قابل محاسبه نشود !‌

 

و اما سوتی اسنپ !

     مدیر مربوطه اینقدر عجولانه و کلی گویی داشته که حتی اعلام نکرده در پایان ساعت طرح ترافیک و یا در محدوده طرح ترافیک تفاوت محاسبه کرایه دارند!‌ همه می دانند که طرح ترافیک روی قیمت سفر اسنپ تاثیر دارد و حتی ساعت های مشخصی در شبانه روز وجود دارد که راس آن ساعت ها کرایه ها عوض می شوند. و این را به راحتی می توان متوجه شد !

 

جمع بندی 

در انتها در این مقاله می خواهیم عنوان کنیم درواقع آنچه که اسنپ چگونه کرایه سفر را محاسبه می کند مهم نیست ! این مهم است که نرم افزار تاکسی یاب شما چگونه می تواند قیمت کرایه سفر را محاسبه کند ! در آکاف همه آیتم هایی که در نرم افزار های تاکسی آنلاین دنیا دخالت داده شده بود را جمع آوری و فعال گذاشته ایم تا دست شما باز باشد و بتوانید بصورت دوره ای فرمول های قیمتی مختلفی را پیاده سازی کنید.

     همانطور که حداقل حقوق اداره کار تعیین می شود !‌ شایسته است حداقل کرایه بر اساس قیمت ورودی و کیلومتر طی شده هم مشخص شود !‌ تا تاکسی های آنلاین متعهد به حفظ حقوق رانندگان شوند ! و اینکه هر چی قیمت را بیاریم پایین براشون بهتر است چون تعداد مشتری بالا می رود را بهانه نکنند ! چون اگر این خوب بود خوب کرایه هارو کلا بگذارید روی هزارتومان تا همه اسنپ بگیرند ! اما آیا می شود ؟ آیا به نفع راننده می شود ؟ هرگز اینطور نیست و انصاف باید رعایت شود.

     شاید در کشور های خارجی با این موضوع برخورده اید که کرایه تاکسی آنلاین بعضا از کرایه تاکسی های سنتی هم بیشتر است !؟ آیا آنها نمی توانند قیمت کرایه تاکسی آنلاین خود را آنقدر پایین آورند که همه آزانس های سنتی ورشکست شوند !؟ دلیل چیست !؟ مثلا آیا ترکیه اجازه می دهد یک شرکت آمریکایی وارد شود و به پشتوانه مالی قوی خود قیمت را آنقدر پایین بیاورد که همه آژانس های ترکیه ورشکست شوند !؟ و یا برعکس دولت با تعیین مالیات و .... شرایطی ایجاد می کند که تاکسی آنلاین خارجی نتواند قیمتی پایین تر از تاکسی آنلاین ترکیه اعلام کند !؟

بسیار خوشحال می شوم نظر خودتان را در مورد این مقاله در پایین این پست قرار دهید 

 

 

 

 

 

 

ساخت اپلیکیشن

راه اندازی یک استارت آپ  و طراحی اپلیکیشن موبایل از موضوعات روز دنیایی مدرن هست. و خیلی ها شروع به راه اندازی کسب و کار مجازی نموده اند. طراحی اپلیکیشن خدماتی یکی از رایج ترین و پر استفاده ترین اپلیکیش ها در کل کشور های دنیا می باشد. و اکثر شرکت ها ترجیح می دهند با طراحی یک اپلیکیشن خدماتی پا به عرصه فضای مجازی و رقابت در آن بپردازند.

اما بد نیست به چند نکته اشاره داشته باشیم ! در این مقاله قصد داریم به سوالات زیر پاسخ دهیم !

چرا شرکت های بزرگ به جای راه اندازی یک استارت آپ و تمرکز بر روی یک استارت آپ به راه اندازی چندین استارت آپ فکر می کنند؟

اخبار - دسته بندی

تازه های دایرکتوری

مقالات