ساخت اپلیکیشن مدرسه

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

در دنیای امروز ! تکنولوژی نقش بسیار بزرگی در سیستم آموزشی کشور ها ایفا می کند !‌ اپلیکیشن هایی مثل کویزلت ، کویز آپ و ده ها اپلیکیشن دیگر از جمله اپلیکیشن هایی هستند که هرکدام مزایا و معایبی دارند !‌ اما بهترین اپلیکیشن آموزشی یا بهتر بگم  بهترین اپلیکیشن مدارس در ایران کدام است ؟

شرکت های زیادی در این عرصه به زبان فارسی وارد شده اند ! ولی اصلا این پروژه ها رو نمیشه با تیم های کوچک یا شرکت های تازه راه افتاده مدیریت کرد 

به دلیل اینکه بنده مشاور خرید برای یک شرکت بودم و کلیه شرکت ها رو در این زمینه بررسی کردم نتنایج تحقیق خودم رو خواستم در این مقاله با شما به اشتراک بگذارم 

درباره نرم‌افزار مدرسه اغلب برنامه‌ها حداقل در سرفصل، امکانات یکسانی رو دارند

اما وقتی وارد بحث فنی و پشت زمینه کار میشوید اونموقع عمق کار مشخص می شود!

 

۱- برنامه همکلاسی مربوط به شرکت راهبرد رایانه رستاک

 

۲- برنامه مدبر مربوط شرکت بهسامان تدبیر

 

این دو تا شرکت دانش بنیان از نظر من ایدآل برای خرید اپلیکیشن مدارس آمدند ! هر دو نرم افزار جزییات زیادی رو لحاظ کردن ! و سابقه چندین ساله در همین نرم افزار دارند و این سبب شده است انواع فید بک ها از مشتریان زیادشان دریافت کنند و نرم افزار و جزئیات آنرا خیلی کامل کنند و به تکامل خوبی رسیده اند ! شاید هنوز در زمینه مدرسه هوشمند هیچ نرم افزاری در ایران ورود نکرده باشد ! اما خارج از مدرسه هوشمند که موضوع روز کشور های توسعه یافته مثل ژاپن است ! بقیه امکانات کامل و دست کمی از دنیا نداریم !

در قسمت حسابداری خاص مدارس نرم افزار مدبر ورود نکرده بود ! و لی نرم افزار همکلاسی به خوبی این قسمت حسابداری را نیز پوشش داده بود !

چیزی که من در این تحقیق متوجه شدم نوشتن این نرم افزار بصورت سفارشی بسیار خوب و مثبت تر خواهد بود چون می شود فقط روی فیچر های سفارشی که یک مدرسه نیاز دارد متمرکز شد و از خرید نرم افزار های آماده و خیلی خیلی بزرگ که خیلی از قابلیت هاش رو برای مدرسه خود نمی خواهیم استفاده نکنیم ! ولی یه زمان ۸ الی ۱۰ ماه برای تولید نیاز دارد که با توجه به نداشتن وقت آن شرکت من شرکت مدبر را انتخاب کردم که با بودجه و آن چه که واقعا نیاز داشتند همخوانی کامل داشت.

 

همانطور که در مقاله مشخص هست بصورت قطع به یقین نمی شود یک شرکت را برای همه مدارس اولین انتخاب دانست ! ما حتی با اینکه می دانستیم چه قابلیت هایی را مدبر پوشش نمی دهد اما با توجه به هزاران مسائل دیگر نرم افزار مدبر را برتر دیدیم و برای مدرسه خود انتخاب بهتری دیدیم !

 

اگر بین شرکت هایی که نرم افزار رو قبلا نوشته اند می خواهید شرکتی انتخاب کنید اول و آخر ایران همین دو نرم افزار بود و من واقعا در حد و اندازه نصف این ها هم شرکتی رو یافت نکردم !‌ولی اگر زمان دارید و می خواهید یک کار خاص و نه مشابه سایر اپلیکیشن های مدرسه داشته باشید حتما با شرکتی کار رو شروع کنید که کارش تولید اپلیکیشن سفارشی باشد ! 

 

آکاف نیز با تیم فوق حرفه ای و فرا تر از ایران  که سابقه پیاده سازی هوش مصنوعی در موضوعات دیگر را دارد !‌ آمادگی انجام همچین پروژه ای بصورت صفر تا ۱۰۰ با آنالیز و تحلیل مشترک بر پایه هوش مصنوعی را دارد .  

 

یکی از نکته هایی شرکت های فعال در این حوزه داشتند این بود که اکثرا تولید کننده سایت های اینترنتی بودند که حالا به این کار روی آورده اند ! و در قسمت اپلیکیشن زیاد کار حرفه ای پیش نرفته بود که باز من فکر می کنم آکاف با توجه به سابقه و رزومه قوی در اپلیکیشن های موبایل و همچنین پورتال ها سفارشی سازمانی بزرگ می تواند بهتر و مدرن تر با سبک و سیاق سال ۲۰۱۹ این نرم افزار سفارشی را تولید نماید نه اینکه به دلیل کمبود زمان مجبور شیم از شرکت هایی خوبی که در سال ۲۰۱۵ این نرم افزار را نوشتند خریداری کنیم !

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

یکی از بزرگترین های اپلیکیشن آزمون آنلاین در دنیا اپلیکیشن quizlet هست که البته مشابه اپلیکیشن کویزلت هم کم تولید نشده است. این اپلیکیشن آزمون انلاین که به تازگی ۵۰ میلیون کاربر در ماه را رد کرده است از محبوب ترین اپلیکیشن های حال حاضر آمریکا به شمار می رود و اکثر مدارس امریکایی از این اپلیکیشن استفاده می کنند. 

این اپلیکیشن علاوه بر آزمون آنلاین ماموریت ارتباط معلمین و دانش آموزان را نیز به عهده دارد ! به شکلی که معلمین هم از طریق اپلیکیشن معلم ثبت نام می کنند و می توانند آزمون های خود را طراحی و مدیریت نمایند. 

اپلیکیشن کوییزلت بیست میلیون دلار سرمایه جدید، در ماه نوامبر  - آبان 97 جذب کرده است .اپلیکیشن مدرسه آنلاین کوییزلت از سال ۲۰۰۵ کار خود را آغاز کرده است و مدیران این اپلیکیشن برنامه خود را برای توسعه روی قابلیت فلش کارت و همچنین برگزاری دوره های آنلاین و مسابقه ای اعلام کرده اند.

ظاهر ساده و گرافیک ساده این اپلیکیشن شاید برای ما ایرانی ها عجیب باشد اما کاربردی بودن اپلیکیشن و قدرت نفوذ اپلیکیشن در اکثر مدارس آمریکا و بخش زیادی از اروپا دلیلی بر بهترین بودن این اپلیکیشن به عنوان اپلیکیشن آزمون ساز یا اپلیکیشن آزمون آنلاین می باشد.

شرکت آکاف پیشگام در ساخت اپلیکیشن سفارشی آمادگی این را دارد پروژه مشابه اسنپ کیو شما را با تجربه بالا و کد نویسی بهینه خود به انجام برساند.

 

اپلیکیشن اسنپ کیو نیز از جمله اپلیکیشن های معتبر ایرانی در این زمینه می باشد که آمادگی طراحی اپلیکیشن مشابه اسنپ کیو توسط تیم فنی حرفه ای وجو دارد و شما می توانید با تماس با شماره های شرکت ۰۲۱۲۲۸۹۷۹۲۴ جهت سفارش با ما هماهنگ نمایید. آکاف تجربه انجام اپلیکیشن های مشابه آزمون ساز را داشته و با مراجعه به بخش نمونه کار ها می توانید لیست کاملی از آن را مشاهده فرمایید. 

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

در دنیای امروز گستردگی و سرعت بالای دسترسی به اطلاعات در اینترنت بر تمام اقشار جامعه ثابت شده است و هر کسی به سوالی برخورد کند در اولین فرصت با استفاده از درگاه‌های جست و جو به دنبال پاسخ مناسبی برای آن می‌گردد. کاربران همواره به عنوان یک مرجع جامع به موتورهای جست و جو گری مانند گوگل و یاهو نگاه می‌کنند. توسعه هر چه بیشتر بازار بزرگ و پرتنوع استارت آپ‌ها باعث شده تا لزوم معرفی جامع و شناساندن استارت آپ مورد نظر به مشتری بر کسی پوشیده نماند. پایگاه‌های اینترنتی از اصلی‌ترین روش‌های معرفی کسب و کارها به جامعه هدف، مشتریان و سرمایه گذاران می‌باشند. 

در دنیای ارتباط و جهان امروز روش‌های قدیمی بازاریابی و تبلیغات جایگاه خود را به بازاریابی محتوایی یا کانتنت مارکتینگ داده است، به این صورت که ارائه دهنده محصول یا خدمات خود را توسط یک محتوای متنی مناسب معرفی کرده و مخاطب را به خود جذب می‌کند اما وجود اپلیکیشن به تنهایی پاسخ گوی این نیاز نیست زیرا علاوه بر اینکه جامعیت و عمومی بودن اپلیکیشن‌ها نسبت به سایت‌ها کمتر است، کار کردن با آن‌ها نیز با توجه به تفاوت در رابط‌های کاربری زمانی برای یادگیری و تسلط نیاز دارند که این زمان مشتری را از استفاده از آن باز می‌دارد. همچنین محتوای اپلیکیشن‌ها مورد هدف موتورهای جست و جوگر نیست و برای استفاده از بازاریابی محتوایی نیاز به یک محتوای نوشتاری با بیان ساده و مناسب می‌باشد، بنابراین سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای برقراری ارتباط با مخاطبان وب سایت‌ها می‌باشند. 

شما از طریق وب سایت می‌توانید کالا، محصول، خدمات و یا هرچیز  دیگری را به مخاطبان خود معرفی کرده و با استفاده از دانش سئو و بالا بردن رنک سایت به کمک کلید واژه‌ها و محتوای مناسب آن را به عنوان اولین و یا در مجموعه‌ای از اولین مطالبی که مشتری در صفحات جست و جوگر به آن‌ها برخورد خواهد کرد در اختیار وی قرار دهید. 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

اینکه فقط سفارش اپلیکشن به شرکتی داده شود و اپلیکیشنی که در ظاهر درست کار میکند را تحویل بگیرید کافی نیست ! و تضمینی برای خیال آسوده در بخش فنی استارت آپ شما نیست !

برای سفارش اپلیکیشن به نکات زیر توجه کنید ! 

 

۱- قیمت 

نه آنقدر زیاد باشد که قیمت توهمی به نظر بیاید و اینقدر ارزان باشد که با منطق حقوق کارمندان آن شرکت همخوانی نداشته باشد ! 

 

۲- انعطاف پذیری کد ! و سهولت در پشتیبانی 

بعضا دیده شده است برای پایین آوردن قیمت تمام شده اپلیکیشن ها از ماژول های رایگان و یا ارزان قیمت هندی و پاکستانی استفاده می شود. بعد از جمع آوری این ماژول ها و قابلیت ها از منابع مختلف آنها را همچون یک پازل به هم می چسبانند و در حدی باگ گیری می کنند که به نظر بیاید اپلیکیشن در حال کار است .

توجه شود سر هم بندی ماژول های آمده توسط برنامه نویسان آماتور صورت می گیرد و با توجه به اینکه هر ماژول توسط یک فرد با تکنولوژی های مختلف و در سال های ساخت محتلف انجام می شود کاملا معلوم نیست این آش تا چه زمان و تا چه تعداد کاربر پاسخ می دهد !

 

۳- تولید اپلیکیشن موبایل با متد ها و تکنولوژی های مخصوص طراحی سایت !

برخی شرکت های طراحی سایت برای اینکه از بازار پر رونق طراحی اپلیکیشن موبایل عقب نمانند در تصمیمی آماتور و غیر حرفه ای اقدام به جذب پروژه های اپلیکیشن موبایل می کنند !‌البته تا اینجا نگرانی وجود ندارد ! مشکل زمانی است که همان تیم طراحی سایت را مسئول طراحی اپیلیکیشن قرار می دهند تا با حقوق کم و تیم موجود بتوانند اپلیکیشن های استارت اپ ها را تولید نمایند.

 

۴- ارزیابی یک شرکت اپلیکیشن نویس !

شرکت طراحی اپلیکیشن رو بر اساس ساختمان در و پنجره و تعداد میز وکارمند و ..... ارزیابی نمی کنند !  ارزیابی یک شرکت بر اساس متد های برنامه نویسی ! متد هایی که تا کنون برنامه نویسی انجام داده و توان زمانی جمع کردن پروژه های انجام شده ان شرکت می باشد. 

آیا می دانید پروژه شما اگر با زبان PHP. یا ASP نوشته شود هزینه تمام شده تا ۸۰٪‌ پایین تر از پروژه ای حرفه با زبان NODE.JS است ؟ پس بیشتر در مورد متد برنامه نویسی تحقیق کنید و اوکی بگیرید تا اینکه ۴۶ کارمند اماتور را پشت میز کارشان روئیت نمایید.

 

۵- رزومه مرتبط !

مثلا شرکت آکاف بزرگترین و قدیمی ترین شرکت ایرانی در زمینه طراحی اپلیکیشن مکان محور هست ! و سال ساخت اپلیکیشن هاش و تعداد اپلیکیشن هاش و تنوع موضوع اپلکییشن ها گویای این مطلب هست ! پس خیلی مهم است که شرکت برنامه نویس شما تحربه مرتبط داشته باشد. 

 

۶- پشتیبانی !

اینکه یکسال پشتیبانی رایگان دهند و حتی قرارداد جداگانه برای پشتیبانی نداشته باشند خودش یعنی خدمات پشتیبانی در آن شرکت جایگاه ویژه و خاصی ندارد ! و احتمالا در زمان ان یکسال به شما خواهند گفت پشتیبانی رایگان است و اسب پیش گش را نباید دندان شمارد.

به نظر من یک شرکت که خدمات پشتیبانی رو بصورت جدی در برنامه دارد شرکتی است که قرارداد پشتیبانی جداگانه و درفت آمده دارد ! شرکتی که سیستماتیک کار پشتیبانی انجام می دهد و سیستم تیکتینگ و. ... دارد ! شرکتی که کانال های خبری مخصوص و ویژه اخبار پشتیبانی خود دارد

 

 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

آچاره پلتفرمی  است که فعالیت خود را در زمینه خدمات منزل، از سال 1395 آغاز کرده است. آچاره بستری را فراهم آورده تا شما بتوانید درخواست انجام خدمات و امور مورد نظر منزلتان را از طریق وبسایت و یا اپلیکیشن و یا تماس تلفنی به ثبت برسانید.

آچاره نیز همانند سایر اپ های هم راستای خود، شرایط اشتغال به کار و کسب درآمد برای افرادی مه توانایی انجام امور فنی دارند را به وجود آورده است.

خدماتی که آچاره ارائه می دهد:

نظافت منزل

پذیرایی مراسم

باغبانی

نگهداری از افراد

تعمیرات لوازم برقی و گازی

خدمات تاسیساتی از قبیل سرویس لوازم منزل

بازسازی منزل

مشاوره و اجرای دکوراسیون

تعمیرات سخت افزاری

جابجایی اسباب و لوازم

ثبت سفارش در آچاره:

برای ثبت سفارش مورد نظرتان در آچاره، همان طور که گفتیم می توان از طریق ثبت نام در اپلیکیشن و یا سایت و یا از طریق تماس تلفنی اقدام کرد.

در آچاره برای ورود به اپلیکیشن و مشاهده خدمات نیاز به ثبت نام اولیه و ورود کد تاییدی که از طریق پیامک ارسال می شود می باشد؛ که اغلب کاربران در مرحله اولیه تمایلی به ثبت نام اولیه و ورود اطلاعات ندارند و به نوعی نقطه قابل نقد این اپ به حساب می آید.

شرکت آکاف با تکیه بر تجربه خود در زمینه انجام اپلیکیشن های مدیریت کسب و کار، مفتخر است آمادگی خود را جهت انجام پروژه های مشابه آچاره اعلام نماید.

آکاف استانداردهای مورد نیاز را رعایت کرده و پروژه کسب و کار شما را به صورت کاملا اختصاصی و سفارشی به انجام می رساند.

طراحی اپلیکیشن خدماتی را به ما واگذار کنید ! طراحی حرفه ای اپلیکیشن اندروید و IOS در تخصص ماست

اخبار - دسته بندی

مقالات